„Co zobaczyli w tych butelkach?”: Celnicy nie mogli uwierzyć w to

Wydawać by się mogło, że kłusownikom uprowadzającym egzotyczne zwierzęta na sprzedaż powinno zależeć, aby przeżyły.

Rzeczywistość jest jednak dużo gorsza niż podejrzewacie. Niedawno światło dzienne ujrzały wykonane przez celników zdjęcia papug przewożonych w koszmarny sposób. Zobaczcie!

Celnicy potrzebowali chwili, by zrozumieć co znajduje się przed nimi. Kłusownicy wpychali przerażone kakadu żółtoczube do plastikowych butelek… Ten gatunek papug jest zagrożony wyginięciem, a co za tym idzie, jego cena na czarnym rynku jest bardzo wysoka.

.

Szacuje się, że jedna papuga kosztuje aż 900 euro! Roczna sprzedaż tych i podobnych ptaków daje kłusownikom nawet 2 miliony euro!

.

Niestety, ta sytuacja to nie wyjątek, papugi, jak i inne egzotyczne zwierzęta, są przewożone w koszmarnych warunkach, a przemytnicy dobrze zdają sobie sprawę, że większość z nich nie przeżyje transportu.

W efekcie na terenie Indonezji – bo stamtąd pochodzą te kakadu – zagrożonych wyginięciem jest już 13 gatunków pięknych ptaków. Odpowiedzialni za to są kłusownicy łapiący je masowo i sprzedający do prywatnych kolekcji zamożnych ludzi, ale czasami również i do zoo.

.

Handel jest prawdopodobnie organizowany przez kartele narkotykowe, dla których jest to tak samo dobry interes, co handel kokainą, czy ludźmi.

.

Kakadu żółtoczube na wolności żyją ponad 50 lat, ile przeżyją te, które uratowano z transportu, tego nie da się przewidzieć. Oby ludzie kiedyś zrozumieli, że zwierzęta też mają uczucia…

Share