„Moje dobre imię”: Andruszkiewicz złożył pozew przeciwko TVN

Adam Andruszkiewicz poinformował we wtorek, że złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko stacji TVN. Chodzi o materiał „Superwizjera”, w którym poseł został oskarżony o udział w procederze fałszowania podpisów na listach wyborczych.

„Złożyłem pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko stacji TVN S.A, której materiał w programie „Superwizjer” spowodował publiczny lincz mojej osoby z fałszywym oskarżeniem o mój rzekomy udział w procederze fałszowania podpisów w 2014 r.” – poinformował we wtorek na Twitterze Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.

Chodzi o głośny reportaż magazynu „Superwizjer”, w którym przedstawiono przypadki fałszowania podpisów pod listami poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej startujących w wyborach parlamentarnych. Prezesem WM był wówczas Andruszkiewicz.

On sam twierdzi, że nigdy nie fałszował, ani na kazał fałszować podpisów. Swojej niewinności chce dowodzić przed sądem. Tymczasem śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

O „poważnych uchybieniach”, do jakich miało dojść podczas zbierania podpisów, mówił też minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

.

Share