„Nie uciekali z miejsca”: Pomnik prałata Jankowskiego w Gdańsku został usunięty

Pomnik prałata Jankowskiego w Gdańsku został zniszczony. 3 mężczyzn przewróciło go za pomocą pasa transportowego. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję.

Do zdarzenia doszło około 3 w nocy w Gdańsku. Grupa mężczyzn zarzuciła pas transportowy na głowę posągu prałata Jankowskiego a następnie obaliła go na ziemię.

Posąg spoczął na oponach. Mężczyźni włożyli w dłoń posągu dziecięce majtki i nakryli go komżą. Całość została uwieczniona na filmie.

1

Sprawcy przyjechali do Gdańska z Warszawy. Nie uciekali z miejsca zdarzenia i zostali zatrzymani przez policję. Wylegitymowane zostały także osoby, które udokumentowały akcję na filmie. Będą przesłuchane w charakterze świadków.

W 2018 roku publikacja „Dużego Formatu” na temat wykorzystywania dzieci przez księdza Henryka Jankowskiego wzbudziła na nowo dyskusję na temat pedofilii w Kościele. Pod pomnikiem organizowane były protesty. Wzywano też do jego usunięcia.

Ksiądz Henryk Jankowski był też Kontaktem Operacyjnym Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Delegat” i donosił między innymi na Annę Walentynowicz.

.

Źródło: rmf.fm

Share