Tusk poszedł do księgarni we Lwowie. Nie sądził, że przeżyje tam chwilę ojcowskiej dumy

Donald Tusk od kilku dni przebywa na Ukrainie. W wolnych chwilach chodzi po Lwowie i odwiedził jedną z lokalnych księgarni. A tam znalazł książkę, którą musiał pochwalić się w mediach społecznościowych.

Donald Tusk pokazał zdjęcie ukraińskiego wydania książki swojej córki Katarzyny Tusk. To „Elementarz stylu”, w którym autorka najpopularniejszego bloga w Polsce poświęconego modzie i stylowi życia, łamie stereotypy na temat sposobów ubierania się.

And meanwhile… In one of the Lviv bookstores, I have found a Ukrainian edition of my daughter’s book!

Gepostet von Donald Tusk am Mittwoch, 20. Februar 2019

„Gdy po raz pierwszy przeczytałam wiadomość o tym, że ktoś jest zainteresowany wydaniem mojej książki za granicą, szybko uznałam, że to pewnie jakaś prowokacja dziennikarza o kiepskim poczuciu humoru” – napisała wcześniej Katarzyna Tusk w jednym z postów na Instagramie.

Donald Tusk przebywa na Ukrainie od początku tygodnia. Wraz z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką oddał hołd „banderowcom” w Kijowie. Oficjalnie przywitał słowami „Sława Herojam!”. Również oddał hołd ofiarom Majdanu.

.

1

.

2

.

„Ukraińcy są inspiracją dla nas wszystkich. Kiedy potrzeba, są bohaterscy. Kiedy indziej – są pragmatyczni i twardo stąpający po ziemi” – napisał szef Rady Europejskiej odnosząc się do ofiar tragicznych wydarzeń na Majdanie z 2014 roku.

Share