„Wszyscy byli potajemnie kierowani przez Kaczyńskiego”: PO uderza w PiS spotem

Platforma Obywatelska opublikowała w sieci spot, którym uderza w swojego największego rywala, Prawo i Sprawiedliwość. W nagraniu wykorzystano m.in. wypowiedź prezesa partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego.

Walka wyborcza trwa w najlepsze. Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się bowiem wielkimi krokami, w związku z czym komitety oraz partie wyborcze ścierają się ze sobą z coraz większą zaciekłością. Ostatnio cios w kierunku Prawa i Sprawiedliwości wyprowadziła Platforma Obywatelska. Przedstawiciele opozycyjnego ugrupowania, które tworzy Koalicję Europejską, opublikowali w sieci nowy spot.

W nagraniu, które zamieścił na swoim profilu m.in. poseł PO, Cezary Tomczyk, wykorzystano m.in. wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS podczas niedawnej wizyty w Krakowie wdał się w dyskusję z niepełnosprawną kobietą.

„Wszystkie grupy społeczne usiłujecie zaspokoić, ale tej, która ma najmniejszą siłę przebicia, bo niepełnosprawni mają najmniejszą siłę przebicia i nacisku, jakoś nie. Czy jest na to jakiś pomysł?” – zapytała kobieta lidera PiS.

W odpowiedzi Jarosław Kaczyński mówił o dodatkach dla opiekunów osób niepełnosprawnych oraz dofinansowaniach dla zakładów pracy. Wspomniał także o trzynastej emeryturze.

„Nie jesteśmy w stanie wszystkiego załatwić” – stwierdził w pewnym momencie. Jednak przyznał, że chciałby zwiększyć nakłady na tę grupę społeczną. „Naprawdę, lepiej, żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. (…)

Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło i z całą pewnością się zmieni, tylko jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać” – podsumował prezes PiS.

Platforma Obywatelska uderza w PiS. Nowy spot w sieci

Platforma Obywatelska postanowiła wykorzystać słowa Jarosława Kaczyńskiego. W nagraniu wykorzystano również wypowiedzi Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego oraz posła Zjednoczonej Prawicy, Jacka Żalka.

Spot kończy się mocnym podsumowaniem. „W Polsce nie ma miejsca na pogardę. Szacunek należy się wszystkim” – czytamy na planszy, która pojawia się po wypowiedziach wymienionych wyżej polityków.

Share