Znana instagramerka „segreguje ludzi”. Jej wpis już wywołał burzę

Julia Kuczyńska, bardziej znana pod pseudonimem Maffashion trafiła na „czarną listę lewaków”. Znienawidzili ją, bo jak to stwierdzili – segreguje ludzi ze względu na wiek. Chodzi o poszukiwanie asystentek do współpracy.

Jak na razie miałam dwie asystencki. Obie dziewczyny są młode, z którymi się przyjaźnie i utrzymuje kontakt. To są osoby, które wprowadzam do swojego życia, do swojej codzienności, przebywają ze mną 24h na dobę, są wprowadzane do mojej paczki znajomych i mają kontakt z moją rodziną.

Na wyjazdach nawet zdarza się, że śpią ze mną w jednym łóżku – pisała Julia zapowiadając późniejsze ogłoszenie o poszukiwaniu pracownicy.

I właśnie to ogłoszenie wywołało prawdziwą burzę wśród feministycznych fanek instagramerki. Otóż, jak mogliśmy przeczytać w wymaganiach, poszukiwane są osoby w wieku od 19 do 25 lat. A to, według lewicowego myślenia, jest dyskryminacją.

.

Internauci niemal natychmiast zaczęli zarzucać Kuczyńską przepisami znajdującymi się w Kodeksie Pracy, które nakazują równe traktowanie pracowników z względu na wiek. Mimo, że mowa tu tylko o ogłoszeniu, to absurdalnie przyjęto, że młoda bizneswomen chce dzielić właśnie ze ze względu na wiek.

Akcja była na tyle „skuteczna”, że zastraszona kobieta usunęła ogłoszenie.

Płaciłabym karę 3 tysięcy złotych i ktoś by mi argumentował, że poczuł się urażony, bo on chciał tę pracę, ale nie może, bo jest wiek, a to jest dyskryminacja, usunęłam owe ogłoszenie – wytłumaczyła.

.

.

Źródło: Instagram.com

Share