„Błagam, nie zostawiaj mnie”: Pies rozpaczliwie biegł za nimi żeby dogonić

Niestety ludzie bardzo często porzucają swoje psy. To bardzo przykre, ponieważ czworonogi kochają z całego serca, a strata rodziny zawsze jest dla nich ogromnym ciosem. Nie inaczej było w tym przypadku.

Kamery monitoringu ulicznego uchwyciły rozdzierającą serce scenę – opiekunowie wyrzucili swojego psa z auta, a on desperacko robił wszystko, aby dostać się do niego z powrotem. Biedny zwierzak był całkowicie przerażony.

Rodzina porzuciła swojego psa

Niezidentyfikowany mężczyzna wyniósł z pojazdu najpierw legowisko, a później czarno-białego psa rasy staffordshire bull terrier. Czworonóg wraz ze swoim łóżkiem zostali porzuceni na poboczu. Wszystko miało miejsce 17 grudnia w mieście Stoke-on-Trent (Anglia) około godziny 17.00.

Czworonóg desperacko próbował dostać się z powrotem do auta

Biedny piesek biegał dookoła auta i skakał do okien. Robił wszystko, aby wejść z powrotem do samochodu. Wyglądało to tak jakby krzyczał: „Błagam, nie zostawiaj mnie!”.

Po wszystkim pojazd odjechał

Przerażony psiak próbował dogonić swoją rodzinę, ale to było już niemożliwe. Opiekunowie go zostawili, przez co został zupełnie sam. Biedny i wystraszony piesek nie rozumiał, dlaczego rodzina go porzuciła.

Smutna scena została zarejestrowana przez uliczny monitoring

Filmik trafił do sieci, a nawet został pokazany w telewizji. Wideo złamało serca ludzi z całego świata. Możesz obejrzeć je poniżej.

https://www.facebook.com/bbcradiostoke/videos/2100769996645832/

Godzinę później piesek został zauważony przez przechodnia

„Szedłem ulicą, aż nagle zauważyłem biednego psa, który leżał na ulicy w legowisku. Miał bardzo smutne oczka. Od razu domyśliłem się, że został porzucony, więc natychmiast zadzwoniłem do RSPCA i o wszystkim opowiedziałem. W przeciągu krótkiego czasu wolontariusze pojawili się na miejscu i zabrali to biedactwo.” – opowiada mężczyzna.

Czworonóg otrzymał imię Snoop

Snoop został zabrany przez ratowników z RSPCA, a następnie przewieziony do weterynarza. Na szczęście pies jest w dobrym stanie zdrowia, a jego wiek oceniono na około 2 lata. Zgłosiło się już wiele osób, które są zainteresowane jako adopcją. Już wkrótce piesek będzie mógł zamieszkać w swoim nowym domu.

„To bardzo przyjazny i kochany piesek. Wybierzmy dla niego najlepszy dom. On zasługuje na szczęście. Już nigdy więcej nie doświadczy żadnej krzywdy ze strony człowieka.” – przyznali wolontariusze.

Policja szuka osób odpowiedzialnych za porzucenie psa

„Nie mogę zrozumieć, dlaczego ci ludzie potraktowali bezbronnego zwierzaka w tak okrutny sposób. Proszę każdego, kto rozpoznaje pojazd lub osobę widoczną na wideo o kontakt z RSPCA. Sprawcy muszą być ukarani.” – powiedziała Natalie Perehovsky.

Źródło: BBC Radio Stoke/ facebook.com

Share