Dlaczego musisz mieć to w domu? Jej prawdziwe przeznaczenie bardzo Cię zaskoczy

Jeśli myślimy, że zastosowanie mikrofalówki ogranicza się jedynie do odgrzewania posiłku to nic bardziej mylnego. Poza standardowym wykorzystaniem w kuchni może nam ona pomóc w rozwiązaniu niejednego domowego problemu.

1.Twarde masło lub miód

Masło jest produktem potrzebnym nam na co dzień i zazwyczaj na już. Nie zadowoli nas twarda bryła, której nie rozsmarujemy na pieczywie. Wystarczy parę sekund w mikrofalówce i mamy miękką wersję. Podobna wizyta jest zalecana jeśli chcemy, by nasz miód odzyskał płynną postać.

.

2.Sok z cytryny

Dużo mniej siły będziemy musiały włożyć w wyciskanie soku z cytrusa, jeśli zimną, wyjętą z lodówki cytrynę najpierw włożymy na pół minuty do mikrofalówki.

.

3.Przyprawy

Jeśli chcemy podkręcić nie tylko smak, ale także aromat potrawy, to mikrofalówka jest niezawodna. Wystarczy, że przed dodaniem przyprawy do dania, wsadzimy ją na niecałą minutę do urządzenia, a uwolni ona niesamowicie intensywny zapach.

.

4.Usuwanie skórki

Wystarczy, że produkt, z którego chcemy pozbyć się skórki włożymy na minutę do mikrofalówki. Usuwanie skórki, na przykład z pomidorów, będzie dziecinnie proste, bez zagotowywania wody i oblewania ich wrzątkiem! Sposób sprawdzi się również w przypadku orzechów np. migdałów.

.

5.Suszenie ziół, owoców czy orzechów

Również w tym przypadku mikrofalówka świetnie się sprawdzi. Wystarczy, że produkty ułożymy płasko na talerzyku i na kilka minut włączymy urządzenie. Warto co jakiś czas otwierać mikrofalówkę i sprawdzać na jakim etapie jesteśmy.

.

6.Czerstwy chleb czy bułka

Odświeżenia niezbyt świeżego pieczywa pewnie próbowało już kilka z nas. Chcemy jednak podpowiedzieć, że przed umieszczeniem czerstwego chleba w mikrofalówce, dobrze jest go skropić wodą i owinąć papierowym ręcznikiem.

7.Olejki kosmetyczne

Niektóre kosmetyki po podgrzaniu lepiej działają. Jeśli chcemy nałożyć nawilżającą maskę na włosy, zregenerować olejkiem rycynowym skórki wokół paznokci, czy zafundować parafinowy zabieg stopom, włóżmy najpierw produkty do mikrofalówki na ok. 10 sekund.

.

8.Dezynfekcja

Łatwo pozbędziemy się bakterii, którymi łatwo w kuchni przesiąka deska do krojenia czy gąbka do mycia. Wystarczy, że suchą gąbkę umieścimy w mikrofalówce na około 3 minuty i po problemie. Jeśli nasza deska do krojenia zmieści się w mikrofalówce ją również możemy odkazić, smarując sokiem z cytryny lub wodą z octem i wkładając do mikrofalówki na około minutę.

.

Share