Już nie z nami ojciec słynnego dziennikarza. Miał 78 lat

Nie żyje Tadeusz Kraśko. Dziennikarz zmarł w sobotę, 23 lutego o 3:30 nad ranem. O jego śmierci poinformowała rodzina za pośrednictwem Facebooka. Ojciec słynnego dziennikarza Piotra Kraśki zmarł w wieku 78 lat.

– Moje serce poznało straszny oddech śmierci. Dziś przypomnienie czasu, w którym pojawiłem się na tym świecie, prowadzony przez gwiazdę Antares z Konstalacji Skorpiona. Jutro poznam swój dzień decydujący o życiu lub kresie. Jeśli napiszę następny komentarz, będzie to znaczyło, że ciągle jestem z Wami Przyjaciele.

Jeśli będzie nim milczenie… wtedy żegnajcie – taki wpis, sugerujący, że dziennikarz nie żyje pojawił się w sobotę, 23 lutego około 3:30 na facebookowym profilu Tadeusza Kraśki. Chwilę później informację o śmierci Kraśki potwierdziła jego żona, Ewa Sochacka-Kraśko.

Tadeusz Kraśko był żonaty z Barbarą Pietrewicz. Owocem jego małżeństwa z producentką filmową jest słynny dziennikarz Piotr Kraśko. Drugą żoną Kraśki była Nina Terentiew – z nią też się rozstał. Były dziennikarz ma także córkę, Ewę, która jest dziennikarką. Jego trzecia żona Ewa również pracuje w mediach.

Tadeusz Kraśko był dziennikarzem telewizyjnym, reżyserem, publicystą oraz dyplomatą. Był laureatem trzech Złotych Ekranów i nagród Zakopiańskiego Festiwalu Filmów o Sztuce. Zrealizował mnóstwo reportaży zagranicznych m.in.: z Włoch, Kuby, Litwy, Rosji, USA, Szwecji, Niemiec i Chorwacji.

Autor kilkudziesięciu tytułów literatury faktu, m.in. literackich rozmów z Jerzym Turowiczem, Arturem Międzyrzeckim i prof. Adamem Zielińskim.

Share