„To absurd?”: Poseł Wilk chce oddać Polakom ich pieniądze

Na antenie Polsat News Marcin Święcicki (PO) na argument posła Jacka Wilka, mówiącego żeby władza oddała Polakom ich prywatne oszczędności z OFE, stwierdził, że oddawanie pieniędzy ludziom to jest… absurd!

W programie prowadzonym przez Agnieszkę Gozdyrę Jacek Wilk mówił nie tylko o oddaniu ludziom pieniędzy z OFE ale także o nie zmuszaniu ludzi do płacenia składek na ZUS, bo jak stwierdził „każdy sposób oszczędzania, łącznie z odkładaniem do skarpety, jest lepszy od ZUS”.

W ten sposób odniósł się do słów Morawieckiego o tym, że te pieniądze „nie pracują” i mogłyby być lepiej inwestowane.

W odpowiedzi poseł PO powiedział: „To znaczy… Oddawanie pieniędzy ludziom to jest jakiś absurd zupełny”. Warto przypomnieć, że w czasach komuny poseł Marcin Święcicki najpierw przewodził Związkowi Młodzieży Socjalistycznej, a później należał także do PZPR, był także ministrem w rządzie komunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Jacek Wilk chce oddać pieniądze z OFE Polakom, Święcicki (PO) mówi, że to absurd!

Nie uwierzycie co odpowiedział Marcin Święcicki (PO) na argument naszego posła Jacek Wilk, żeby władza oddała Polakom ich prywatne oszczędności z OFE, zamiast po raz kolejny je zabierać. Poseł PO twierdzi, że oddawani pieniędzy ludziom to jest… absurd! Pomóżcie nam to nagłośnić i UDOSTĘPNIAJCIE!

Gepostet von Partia Wolność am Freitag, 15. März 2019

Przypomnijmy: dokładnie 5 lat temu – 3 lutego 2014 roku – obligacje należące do Otwartych Funduszy Emerytalnych zostały „przetransferowane” do ZUS-u i tam „umorzone”. Rząd Donalda Tuska zamienił dług jawny w dług ukryty i rozpoczął proces likwidacji kapitałowego filara emerytalnego.

.

Share