„Arogancja, manipulacje i fałszywe nuty”: Nowacka nie wytrzymała konferencji biskupów

Barbara Nowacka w dosadnych słowach skomentowała czwartkową konferencję członków KEP poświęconą zjawisku pedofilii w polskim Kościele. Jedna z liderek Koalicji Europejskiej stwierdziła, że bijąca z hierarchów arogancja wskazuje na pilną potrzebę rozdziału państwa od Kościoła.

„Słucham konferencji biskupów dot pedofilii. Arogancja, manipulacje i fałszywe nuty niektórych wzmacniają postulat rozdziału kościoła od państwa” – skomentowała Barbara Nowacka czwartkową konferencję poświęconą pedofilii w Kościele.

Przypomnijmy, iż abp Marek Jędraszewski mówił w czwartek o pokucie i potrzebie przebaczenia dla sprawców, niemal zapominając o nieletnich ofiarach księży. – Mówienie o pedofili stygmatyzuje Kościół – stwierdził w pewnym momencie hierarcha.

Duchowny zauważył, że w Kościele nie ma zgody na podejście w stylu „zero tolerancji”, gdyż wywodzi się ono… z systemów totalitarnych.

– To naziści, a po nich komuniści nie okazywali litości – próbował przekonywać Jędraszewski. Przypomniał przy tym, że wykorzystanie seksualne dzieci nie jest domeną jedynie Kościoła katolickiego.

.

Zobacz także: Od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. zgłoszono 382 przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich, w tym 198 dotyczyło osób poniżej 15 lat, a 184 powyżej 15 lat – poinformowało w czwartek biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Share