„Co Kaczyński zrobił z trzynastą emeryturą?”: Ale zaskoczenie

Tego nikt się nie spodziewał! Jarosław Kaczyński obiecał w marcu, że swoją trzynastą emeryturę przekaże na cele charytatywne. Prezes PiS dotrzymał słowa. Cała kwota – prawie 900 zł – trafiła do stowarzyszenia Dalej Razem, które zajmuje się osobami z autyzmem.

W marcu „Gazeta Wyborcza” zaapelowała do posłów-emerytów, aby przekazali trzynastą emeryturę na cele charytatywne. Odzew jednak był znikomy. Na 21 posłów partii rządzącej tylko jeden – prezes Jarosław Kaczyński – zadeklarował, że odda trzynastkę.

– Pan Poseł ma zamiar przekazać tę kwotę na cel dobroczynny. Będzie to prawdopodobnie jakaś wiarygodna organizacja zajmująca się prawami i ochroną zwierząt lub np. zbiórką na wykup zwierzęcia przeznaczonego do rzeźni – mówił Radosław Fogiel, dyrektor biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes PiS jak zapowiedział, tak zrobił. Radio Zielona Góra poinformowało, że prezes PiS wpłacił pieniądze na konto zielonogórskiego Stowarzyszenia Dalej Razem, działającego na rzecz osób autystycznych i ich rodzin.

Dlaczego Kaczyński wpłacił pieniądze zielonogórskiemu stowarzyszeniu?

Jeden z rodziców, którego syn korzysta z pomocy organizacji napisał maila do biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego, w którym opisał działalność fundacji Dalej Razem.

Dodał też, że zbiera obecnie środki na budowę Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem w Sulechowie. – Nie sądziłem, że będzie pozytywna reakcja i jestem bardzo zaskoczony takim obrotem sprawy – powiedział pan Jerzy na antenie Radia Zielona Góra.

Prezes fundacji Sebastian Cycuła przyznał, że kiedy na koncie fundacji zobaczył przelew od Jarosława Kaczyńskiego myślał, że ktoś robi sobie żarty.

– Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze – mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Jarosławowi Kaczyńskiemu – tak jak innym emerytom – przysługiwała tzw. trzynasta emerytura. Jest to jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 zł brutto, a więc 888,25 zł na rękę. Świadczenie zostało wypłacone wraz z majową emeryturą.

Czy inni posłowie-emerycie wezmą przykład z prezesa PiS?

.

Share