Członkowie komisji ds. VAT mają nadzieję, że przesłuchanie Donalda Tuska w poniedziałek będzie możliwe

Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński (PiS) poinformował, że komisja ma informacje, że były premier w poniedziałek przed południem stawi się na przesłuchaniu.

Nie pojawił się we wcześniej wyznaczonym terminie, bo kolidowało to z innymi jego obowiązkami.

– Mamy informacje od pełnomocnika mec. Romana Giertycha, że Donald Tusk stawi się, ale zobaczymy. Póki się nie stawi, to na razie możemy też tylko teoretycznie uznawać, że będzie.

Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 11 – poinformował Kazimierz Smoliński, o czym donosi TVP Info.

Potwierdzają się tym samym informacje Wirtualnej Polski o tym, że przesłuchanie w drugim wyznaczonym terminie odbędzie się. Na pierwszym terminie 29 maja Tusk nie pojawił się, gdyż znajdował się na delegacji w Azji.

Wcześniej przewodniczący komisji Marcin Horała informował, że rano do sekretariatu komisji wpłynęło pismo od pełnomocnika Tuska, mecenasa Romana Giertycha dot. niestawienia się szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na przesłuchanie przed komisją.

– Na ile premier miał wiedzę o tym, o czym wszystkie służby dookoła miały wiedzę – o wyłudzeniach – a był okres, kiedy premier nadzorował służby. Zobaczymy co potwierdzi – powiedział.

Share