Data końca świata została ujawniona? Leonardo da Vinci przewidział to…

Cały świat zelektryzowała informacja, że włoska badaczka odszyfrowała tajny kod, który Leonardo Da Vinci miał umieścić w swoim słynnym obrazie Ostatnia Wieczerza. Kobieta jest przekonana, że odkryła prawdziwą datę końca świata. O kodzie zawartym w dziele legendarnego artysty krążą legendy.

Czy tym razem rzeczywiście poznaliśmy prawdziwą datę końca naszej cywilizacji?

Data końca świata została ujawniona? Leonardo Da Vinci to bez wątpienia jeden z najważniejszych artystów w historii świata. Wielu uważa, że miał on zdolność przewidywania, a swoje odkrycia umieszczał w obrazach. Aby utrudnić natychmiastowe ich odczytanie, renesansowy malarz posługiwał się symbolami.

Pochodząca z Włoch badaczka Sabrina Sforza Galitzia twierdzi, że rozszyfrowała znaczenie zawarte w dziele artysty Ostatnia Wieczerza. Jej zdaniem, wybitny malarz ukrył w nim matematyczno-astrologiczną zagadkę. Badając przestrzeń tak zwanej lunety, udało jej się odkryć datę końca świata.

Koniec świata – data rozszyfrowana

Według badaczki, która podjęła się próby rozszyfrowania kodu zawartego w dziele Leonarda Da Vinci, koniec świata będzie wynikiem wielkiego potopu. Zgodnie z jej odkryciem, miałby się on rozpocząć 21 marca 4006 roku i potrwać do 1 listopada.

Co więcej, według renesansowego twórcy, 1 listopada 4006 roku będzie również dniem, kiedy swój początek będzie miała nowa cywilizacja.

Share