Diduszko-Zyglewska w Newsweek Opinie: Skala pedofilii w Kościele jest przerażająca

Kolejne skandale pedofilskie wstrząsają Kościołem. Dlaczego ofiar jest tak dużo, a skala zjawiska tak ogromna? – Ksiądz pedofil działa przez całe dekady, bo jest chroniony przez biskupów, przez instytucję Kościoła. W związku z tym potrafi mieć na swoim koncie kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt ofiar – mówi w rozmowie z Renatą Kim Agata Diduszko-Zyglewska.

Hierarchowie kościelni nadal uważają, że księża, którzy są przestępcami, mają prawo bezkarnie gwałcić i molestować dzieci. Pedofilia wydarza się także często w rodzinie, tylko że pedofil, który nie jest księdzem, trafia do więzienia. I nikt nie ma możliwości, że to jedyny sposób zadośćuczynienia ofierze.

Ksiądz pedofil trafia na inną parafię. Dlatego mówimy o tej sprawie oddzielnie i stąd jest wielka, istotna różnica. „Zwykły” pedofil krzywdzi jedno lub kilkoro dzieci, ksiądz pedofil działa przez całe dekady, bo jest chroniony przez biskupów, przez instytucję Kościoła. W związku z tym potrafi mieć na swoim koncie takich ofiar kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt. Dlatego ta skala jest przerażająca – mówi Renacie Kim Agata Diduszko-Zyglewska, publicystka Krytyki Politycznej.

http://onet.tv/i/news/diduszko-zyglewska-o-pedofilii-w-kosciele-skala-jest-przerazajaca/vrv156

Share