Donald Tusk jako premier Wielkiej Brytanii. Tak zamarzył sobie pewien Brytyjczyk

Negocjacje Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii w sprawie brexitu są wyjątkowo burzliwe. Do tego stopnia, że wyjście Wysp ze Wspólnoty w marcu stoi pod znakiem zapytania. Niektórzy Brytyjczycy pokładają więc nadzieję w… Donaldzie Tusku. Tak jak pewien użytkownik Twittera.

.

Donald Tusk został doceniony na jednym z profili na Twitterze

Szef Rady Europejskiej wzbudził ostatnio duże kontrowersje, kiedy dosadnie skomentował fiasko porozumienia „wyspiarzy” z UE.

„Zastanawiam się jak wygląda to wyjątkowe miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez jakiegokolwiek zarysu planu jak przeprowadzić go bezpiecznie” – napisał Tusk na Twitterze, za co dostało mu się i od premier wielkiej Brytanii, i od premiera Polski.

Jednak Brytyjczykom, którzy są przeciwko brexitowi, jego słowa się spodobały. Wśród nich jest prowadzący popularny na Twitterze profil (ponad 5,7 tys. oberwujących) MartinRemains, zwolennik pozostania w UE, który kilkakrotnie odniósł się z aprobatą do komentarza Donalda Tuska.

Teraz MartinRemains poszedł o krok dalej. Postawa szefa Rady Europejskiej w negocjacjach z Wielką Brytanią tak mu się chyba spodobała, że w ankiecie „kto byłby lepszym premierem” umieścił właśnie Polaka. Głos można oddać jeszcze na Theresę May i lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna.

Warto zauważyć, że ankieta cieszy się sporym zainteresowaniem. Dotąd głos oddało w niej 6 259 osób. Kto wygra?

Share