„Duda martwi się o egzaminy szkolne”: Zaapelował do strajkujących nauczycieli

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie trwającego strajku szkolnego. Prezydent zaapelował do nauczycieli, by umożliwili uczniom przystąpienie do zbliżających się egzaminów gimnazjalnych.

– Nauczyciele powinni być godnie wynagradzani. Proszę jednak, żeby tak stawiali swoje oczekiwania, by dało się je realizować – podkreślał Andrzej Duda, podczas spotkania z mieszkańcami Sulęcina w woj. lubuskim.

Prezydent szerzej odniósł się do rozpoczętego 8 kwietnia strajku szkolnego. – Mam do nauczycieli ogromną prośbę. W środę zaczynają się egzaminy gimnazjalne. Przeżywają to bardzo dzieci, młodzież, rodzice.

Proszę wszystkich nauczycieli, moich rodaków, żeby młodzież mogła spokojnie odbyć te egzaminy – mówił Duda. W swoim przemówieniu prezydent wezwał nauczycieli, aby ze zrozumieniem podeszli do sytuacji dzieci i rodziców, którzy bardzo to przeżywają.

„To musi wynikać z woli strajkujących”

Sławomir Broniarz w specjalnym wydaniu „Kropki nad i” wskazał, że możliwość zawieszenia strajku zawsze istnieje. – Ale to wynikać musi także z woli tych, którzy ten strajk realizują. Ja po dzisiejszym dniu nie mam takiego poczucia, że taka wola wśród strajkujących się pojawia – przyznał w poniedziałkowy wieczór.

Szef ZNP był również pytany o to, co stanie się, jeśli rodzice zbuntują się przeciwko nauczycielom, kiedy nadejdą egzaminy. Stwierdził, że „myśli o tym 24 godziny na dobę”.

Przypomnijmy, że już w środę rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. Z kolei na przyszły tydzień zaplanowane są egzaminy ósmoklasisty.

.

Share