To dziecko-herkules. Nie sądzę, bym przyjmowała jeszcze dziecko takich rozmiarów, rodzone siłami natury

Blisko 6 kilogramów ważył noworodek, który przyszedł na świat w Waikato (Nowa Zelandia). Lokalne media – które okrzyknęły dziecko „Herkulesem” – podkreślają, że matka urodziła siłami natury. Jednocześnie dodają, że 33-letnia Nicola Newcombe prawdopodobnie nie podejrzewała, że jej syn będzie tyle ważył.

Tobias, bo tak nazywa się noworodek, w momencie przyjścia na świat ważył około 5,9 kg (13 funtów) i natychmiast stał się lokalnym gwiazdorem. Wszystko dlatego, że przeciętne dzieci osiągają jego wagę urodzeniową w wieku trzech miesięcy.

– To dziecko-herkules. Nie sądzę, bym przyjmowała jeszcze dziecko takich rozmiarów, rodzone siłami natury – mówi w rozmowie z mediami położna Anneka Reid, ze szpitala w Waikato.

Lekarze nie potrafią wyjaśnić, dlaczego noworodek osiągnął takie rozmiary – matka nie miała cukrzycy ciążowej, a jej poprzednie dziecko było blisko 2 kilogramy lżejsze.

I choć wszyscy podkreślają, że 33-letnia Nicola urodziła naturalnie, to kobieta otrzymała jednak wsparcie farmakologiczne. Podano jej gaz rozweselający oraz opioidowy środek przeciwbólowy. Nie zmienia to faktu, iż gabaryty Tobiasa budzą zdumienie.

Share