Gratulujemy dziewczynka Ania Dąbrowska wygrała „The Voice Kids” i na co dzień walka z chorobą

Anna Dąbrowska cierpi na mukowiscydozę. Zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids o swojej genetycznej chorobie opowiedziała na antenie śniadaniówki.

Ania Dąbrowska wygrała ostatnią edycją The Voice Kids (AKPA)

23 lutego odbył się finał muzycznego programu „The Voice Kids”, w którym wyłoniono największe młode talenty wokalne w Polsce.

Najlepsza z najlepszych okazała się 13-letnia Ania Dąbrowska, która zachwyciła jurorów i widzów swoją pozytywną energią i niezwykłym głosem.

Na co dzień dziewczynka zmaga się z poważną chorobą, która nie powstrzymuje jej jednak przed realizacją marzeń.

Ania cierpi na mukowiscydozę, czyli chorobę genetyczną, wpływającą przede wszystkim na układ oddechowy oraz pracę przewodu pokarmowego.

.

Organizm chorego wytwarza nadmierne ilości śluzu i wydzielin, które utrudniają pracę narządów wewnętrznych.

Dokładna liczba chorych w Polsce nie jest znana. Według rejestru, prowadzonego przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce, jest około tysiąca chorych, w tym około 300 osób powyżej 18-go roku życia.

– O chorobie dowiedziałam się, gdy miałam 5 lat. W sumie na początku bałam się tej choroby, była dla mnie ciężka i mogłam z nią żyć, ale teraz już się nauczyłam – mówiła Ania w „Pytaniu na Śniadanie”.

Ania w planach ma nagranie swojej płyty, co zamierza zrobić jak najszybciej. Gratulujemy sukcesów i wróżymy Ani świetlaną przyszłość.

Żródło wp kobieta

Share