„Hände hoch”. Dominik Tarczyński znów atakuje Bogdana Wentę

Dominik Tarczyński jednym wyrokiem sądu się nie przejął. Znów zaatakował na Facebooku Bogdana Wentę za jego niemieckie pochodzenie. W wyborach samorządowych Wenta ubiega się o stanowisko prezydenta Kielc i przeszedł do drugiej tury.


Dominik Tarczyński znów obraża Bogdana Wentę z powodu jego niemieckiego pochodzenia. Już raz za to zapłacił w sądzie. • Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Dominik Tarczyński zamieścił na swoim Faacebooku plakat wyborczy Bogdana Wenty i opatrzył go niemieckim rozkazem „Hände hoch!”. Wszystko dlatego, że Wenta w czasach, gdy był jeszcze zawodnikiem, przyjął niemieckie obywatelstwo, żeby w kadrze Niemiec pojechać na olimpiadę. Po zakończeniu kariery przyjął z powrotem polskie obywatelstwo, wręczył mu je Lech Kaczyński.

To nie wszystko. Wenta jako zawodnik klubu milicyjnego został wciągnięty na listę płac resortu. To dziś wystarcza jego przeciwnikom do wysuwania oskarżeń o to, że był członkiem SB i ZOMO. Takie zarzuty wysuwał między innymi Dominik Tarczyński.

Wenta wniósł sprawę do sądu, a ten nakazał Tarczyńskiemu przeprosić piłkarza i dodatkowo wpłacić 20 tys. zł na WOŚP. Najwyraźniej jeden wyrok nie nauczył parlamentarzysty trzymania na wodzy emocji i zważania na to, co zamieszcza w sieci.

Share