„Ile dorobił się”: Stefan Niesiołowski odchodzi z polityki. Jest milionerem

Stefan Niesiołowski po ogromnej wpadce z prostytutkami i fasolką po bretońsku deklaruje, że kończy z polityką. Twierdzi, że nie zobaczymy go na listach wyborczych do Sejmu na jesieni tego roku.

Ile dorobił się będący wierny barwom partyjnym poseł i senator: ZCHN, AWS, PO, Europejskich Demokratów i PSL? Jest milionerem.

Polska polityka kojarzy się ze Stefanem Niesiołowskim, jego pełnymi nienawiści występami z mównicy sejmowej, krzykami i zmiennością poglądów. Co ciekawe po raz pierwszy posłem został jeszcze w PRL-u.

W Sejmowych ławach zasiadał także w czasie I, III, IV, VI, VII i aktualnej VIII kadencji. Był także wicemarszałkiem Sejmu oraz senatorem VI kadencji. Być może i polityczna kariera Stefana Niesiołowskiego dalej by trwała, ale jego żądze wzięły górę i wykryto z jego udziałem skandal obyczajowo – korupcyjny.

W styczniu 2019 prokurator Prokuratury Krajowej wystąpił o uchylenie politykowi immunitetu w związku z zamiarem przedstawienia mu zarzutów dokonania przestępstwa korupcyjnego. Niesiołowski zadeklarował, że może zrzec się immunitetu, ale do zarzutów się nie przyznaje.

„Rozpętano kampanię oszczerstw, przecieków, insynuacji przeciwko mnie. To jest nagonka na mnie!” – powiedział „Super Expressowi” i dodał, że to koniec jego działalności politycznej. Zadeklarował, że w wyborach parlamentarnych 2019 nie wystartuje.

No dobra, ale ile zarobił jurny Stefan na polityce? W końcu mowa tutaj o ponad dwudziestu latach zasiadania w ławach poselskich czy senatorskich. Polityk w swoim oświadczeniu majątkowym pisze, że zgromadził środki pieniężne w postaci 450 tys. złotych.

Co ciekawe, na początku tej kadencji Sejmu polityk posiadał także obligacje Skarbu Państwa o wartości 57 tys. złotych.

Jak ma się sprawa z nieruchomościami? Jest bogato. Polityk posiada cztery mieszkania o powierzchniach 85 m2, 64 m2, 46 m2 i 48 m2 o łącznej wartości prawie 1,4 mln złotych.

Dodatkowo jest właścicielem działki rekreacyjnej z domkiem letniskowym (115 tysięcy złotych) i pustej działki rekreacyjnej (70 tys. złotych), działki budowlanej (120 tys. złotych) i działki rolnej (400 tys. złotych). Podsumowując, Stefan Niesiołowski zgromadził nieruchomości warte ponad 2 mln złotych!

Niesiołowski jako poseł zarabiał rocznie prawie 120 tys. złotych z uposażenia poselskiego, 30 tys. złotych z diety parlamentarnej, 27 tys. złotych z wynajmu mieszkań, 2 tys. złotych z tytułu praw autorskich i ponad 3 tys. złotych ze sprzedaży garażu.

Biorąc pod uwagę wiek w którym przechodzi na emeryturę – 75 lat – świadczenie z ZUS będzie pobiera także w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

.

Źródło. sejm.gov.pl

Share