Inteligentny człowiek potrzebuje tylko 10 sekund na rozwiązanie tej zagadki. A Ty

Co roku słyszymy to samo – wprowadzenie obowiązkowej matury z matematyki było błędem. To niesprawiedliwe, bo utrudnia życie humanistom i faworyzując uczniów o umysłach ścisłych. Autorzy tego typu komentarzy zapominają jednak o dwóch rzeczach.

Po pierwsze – język polski także obowiązuje wszystkich, a po drugie – inteligentny i wszechstronnie wykształcony człowiek powinien umieć liczyć. Matematyka to nie tyle twarda wiedza, co umiejętność logicznego myślenia. A to przyda się w życiu każdemu.

Czy masz z tym problem? To zadanie bardzo szybko to sprawdzi.

.

Oto zagadka, która w ostatnich dniach robi furorę w Internecie. Na grafice widzimy trzy graficzne równania, w których niektóre liczby zostały zastąpione symbolami. Znamy ich wyniki, ale musimy ustalić, skąd się wzięły.

Zadanie polega na podaniu wartości marchewek, biorąc pod uwagę wcześniejsze działania. Podobno każdy inteligentny człowiek jest w stanie je rozwiązać w maksymalnie 10 sekund.

Dasz radę? Dokonaj stosownych obliczeń i koniecznie sprawdź prawidłową odpowiedź, którą znajdziesz poniżej.

.

Ostateczny wynik to 6. Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim równaniu są cztery marchewki, a odpowiedź to wartość trzech. Udało Ci się zmieścić w wyznaczonym czasie?

Share