„Jednak skręt w prawo!”: Schetyna pozbawia lewicę złudzeń

Koalicja wyborcza ma się ukształtować do końca przyszłego tygodnia. Tak wynika z wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który w Radiowej Trójce mówił o negocjacjach z PSL.

Lider Platformy Obywatelskiej nie pozostawił też złudzeń i wskazał, co na pewno nie znajdzie się w kampanii Koalicji Obywatelskiej.

– Rozmawiałem z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wczoraj, jestem umówiony jeszcze dzisiaj. Nie jest blisko porozumienia, wymaga to otwartości jeżeli chodzi o program – mówił Grzegorz Schetyna w Radiowej Trójce.

.

– Nie ma akceptacji PSL na ten poprzedni skład. Chodzi o obecność lewicy. Pojawiły się wątpliwości, ale one są poza debatą i poza kwestią. Nowoczesna i Inicjatywa Polska są częścią Koalicji Obywatelskiej – dodawał polityk

Podczas audycji nie zabrakło wątków o programie, z którym wyjdzie do wyborców Koalicja Obywatelska. Schetyna był pytany o to, czy w kampanii znajdzie się miejsce na związki partnerskie i liberalizację prawa do aborcji.

– Absolutnie nie będzie. Wszyscy członkowie muszą przyjąć zasady programowe, które będziemy podzielać. Musimy mówić jednym głosem o zasadach programowych – przekonywał.

W dniach 12-13 lipca w Warszawie odbywa się forum programowe Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wydarzenia zaplanowano dyskusje dotyczące najbardziej istotnych kwestii, m.in. edukacji, polityki społecznej, gospodarki i praworządności.

.

Share