„Każda kobieta to potencjalna p…”: Ksiądz „błysnął” w sieci

Film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”, obnażający przyzwolenie na pedofilię w polskim Kościele, wywołał lawinę krytyki wobec hierarchów. W osobliwy sposób zareagował na nią ks. Sławomir Marek.

„A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca? Powinno pani być. Przecież jest pani kobietą! Mało tego, jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką” – napisał do jednej z internautek duchowny.

Nie takich reakcji ze strony kleryków spodziewali się widzowie filmu „Tylko nie mów nikomu”. Ks. Sławomir Marek zamiast ze zrozumieniem podejść do kwestii księży pedofilów, a przede wszystkim ich ofiar, które w filmie przedstawiono jako pozostawione same sobie, bez żadnej pomocy ze strony Kościoła, zaś ich oprawców jako bezkarnych, sam zaatakował w mediach społecznościowych Bogu ducha winną kobietę.

Zdaniem proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem każda kobieta to… „potencjalna prostytutka”! Mało tego, ksiądz dopytywał internautkę czy nie nie jest „wstyd za prostytutki z Grójca?”. Przyznał jednocześnie, że ponad 40 tys. kapłanów w Polsce „okazało się draniami”, jednak – jak twierdzi duchowny – on nie ma na to wpływu…

„A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca? Powinno pani być. Przecież jest pani kobietą! Mało tego, jako kobieta, jest pani potencjalną prostytutką… Kapłanów w Polsce jest 40 tys. Kilku okazało się draniami. To bardzo niedobrze. Ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ” – napisał na Twitterze ksiądz z Dolnego Śląska.

No to się „popisał”…

Share