„Która piosenka jest wybrana”: Zespół Tulia będzie reprezentował Polskę na Eurowizji

„Pali się (Fire Of Love)” – to tę piosenkę cztery dziewczyny z Tulii wykonają na eurowizyjnej scenie w Tel Awiwie. Na ogłoszenie konkursowego utworu czekaliśmy długo, ale było warto. Jest bardzo… rockowo.

Zespół Tulia, który w maju pojedzie jako reprezentant Polski na Eurowizję do Izraela, przedstawił swoją konkursową piosenkę. Dziewczyny zaśpiewają w półfinale (i oby również w finale) polsko-angielski utwór pt. „Pali się (Fire Of Love)”.

Wrażenia? Jest moc. Tulia połączyła bowiem swoje charakterystyczne ludowe brzmienie z rockowym klimatem. Pod czarno-białym teledyskiem na YouTube nie brakuje pozytywnych komentarzy, w tym od widzów Eurowizji z całej Europy, którzy już deklarują, że zagłosują na Polskę.

W tym roku polskiego reprezentanta wybrała TVP, a nie jak w poprzednich latach widzowie. To, że to Tulia pojedzie do Izraela, ogłoszono w lutym.

Folkowa grupa Tulia powstała w 2017 toku. Tworzą ją cztery dziewczyny: Jolanta Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Dominika Siepa i Tulia Biczak. Tulia zasłynęła z internetowych coverów. Na swoim koncie ma swoją wersję „Nieznajomego” Dawida Podsiadły, a także „Enjoy the Silence” Depeche Mode czy „Nothing Else Matters” zespołu Metallica.

Tulia odniosła też już swój pierwszy poważny sukces: zwycięstwo w zeszłorocznym 55. konkursie premier na festiwalu w Opolu. Zespół zagrał „Jeszcze cię nie ma” i zdobył nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną ZAiKS.

Eurowizja 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w dniach 14-18 maja. W konkursie nie weźmie udziału Ukraina.

Share