„Lech Kaczyński powinien mieć muzeum”. Prezes PiS ma nowy pomysł

Przemówienia prezydenta i prezesa PiS po odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego obfitowały w pochwały pod adresem tragicznie zmarłego prezydenta. Jarosław Kaczyński stwierdził wręcz, że jego bratu należą się nie tylko pomniki, ale również muzeum. Z kolei Andrzej Duda nie krył w swoim wystąpieniu emocji.

Mimo, że nie obyło się bez protestów i chaosu, w sobotę zgodnie z planem odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego na warszawskim Placu Piłsudskiego.

Po odsłonięciu kontrowersyjnego pomnika głos zabrał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński był „skutecznym politykiem” i zasłużył się ojczyźnie”.

– Dlatego powinien mieć pomnik, pomniki, muzeum, bo dobrze, bardzo dobrze, zasłużył się ojczyźnie – podkreślił.

Z kolei mowa Andrzeja Dudy, która nastąpiła po wystąpieniu Kaczyńskiego, była znacznie bardziej płomienna. Momentami prezydent, który również wspominał Lecha Kaczyńskiego, prawie krzyczał.

– Od czasów marszałka Józefa Piłsudskiego nie było tak wielkiego przywódcy Państwa Polskiego – stwierdził urzędujący prezydent.

– Lech Kaczyński mówił, że państwo nie ma być tylko dla elit, Polska ma być państwem dla wszystkich – mówił również Duda.

Stwierdził również, że „Lech Kaczyński przez całe swoje dorosłe życie realizował misję dla ojczyzny i dla niej zginął”

Duda zwrócił się również do zmarłego Kaczyńskiego słowami: – Polska będzie żyła, bo buduję Polskę pańskich marzeń panie prezydencie. Polskę, w której ludzie czują się wolni.

Share