\n

1

\n
\n

.@apod 2019 April 8 – @NASA AZURE Vapor Tracers over Norway – Harmless gases trimethylaluminum and a barium/strontium mixture were released into the ionosphere at altitudes of 115 and 250 km and observed dispersing from several ground stations. https://t.co/gqNAln36Yg pic.twitter.com/rnA1E9HXYT

\n

— The SETI Institute (@SETIInstitute) April 8, 2019

\n

\n

", "headline": "„Ludzie patrząc w niebo oniemieli”: Zobacz o co chodzi", "author": "Andrzej Wiśniewski", "publisher": { "@context": "https://schema.org", "@type": "Organization", "name": "Dzisiaj", "url": "https://dzisiaj.net.pl/", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://dzisiaj.net.pl/wp-content/themes/larus/img/logo_white.png" }, "sameAs": [ "https://www.facebook.com/dzisiajnetpl/" ] }, "mainEntityOfPage": { "@type": "WebPage", "@id": "https://dzisiaj.net.pl/ludzie-patrzac-w-niebo-oniemieli-zobacz-o-co-chodzi/" } }

„Ludzie patrząc w niebo oniemieli”: Zobacz o co chodzi

Kosmici na niebie? W Norwegii ludzie patrząc w niebo oniemieli. Ludzie patrząc przez okno w nocy poważnie się zaniepokoili. Widoczne na niebie zjawiska były bardzo podobne do tych, które znamy z amerykańskich filmów o UFO. NASA dopiero po kilku dniach powiedziała o co chodzi.

NASA wytłumaczyła, że ten niecodzienny spektakl wielokolorowych obiektów był wynikiem testów przeprowadzanych przez amerykańską agencję kosmiczną. Jak się okazuje z Centrum Kosmicznego w Norwegii wystrzelono dwie rakiety sondujące, a wraz z nimi nieszkodliwe gazy, które przyczyniły się do powstania tego niezwykłego zjawiska.

Nowy program NASA nosi nazwę AZURE (Auroral Zone Upwelling Rocket Experiment) i ma na celu zbadanie ruchu wiatru w wyższych partiach ziemskiej atmosfery.

„Mapowanie rozproszenia oparów AZURE powinno zwiększyć ludzką wiedzę na temat tego, jak wiatr słoneczny przenosi energię na Ziemię i zasila zorzę polarną” – czytamy na stronie Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

Podczas eksperymentu do jonosfery na wysokości 115 i 250 km uwolniono kilka gazów – trimetyloglin oraz mieszaninę baru i strontu.

Naukowcy obserwowali, jak rozchodzą się ślady oparów rozpraszających się z kilku stacji naziemnych. Kolorowe kształty były widoczne z Norwegii przez około 30 minut.

Jednak bez wiedzy, jaką ma NASA ludzie mogli naprawdę się wystraszyć!

1

Share