„Ludzie patrząc w niebo oniemieli”: Zobacz o co chodzi

Kosmici na niebie? W Norwegii ludzie patrząc w niebo oniemieli. Ludzie patrząc przez okno w nocy poważnie się zaniepokoili. Widoczne na niebie zjawiska były bardzo podobne do tych, które znamy z amerykańskich filmów o UFO. NASA dopiero po kilku dniach powiedziała o co chodzi.

NASA wytłumaczyła, że ten niecodzienny spektakl wielokolorowych obiektów był wynikiem testów przeprowadzanych przez amerykańską agencję kosmiczną. Jak się okazuje z Centrum Kosmicznego w Norwegii wystrzelono dwie rakiety sondujące, a wraz z nimi nieszkodliwe gazy, które przyczyniły się do powstania tego niezwykłego zjawiska.

Nowy program NASA nosi nazwę AZURE (Auroral Zone Upwelling Rocket Experiment) i ma na celu zbadanie ruchu wiatru w wyższych partiach ziemskiej atmosfery.

„Mapowanie rozproszenia oparów AZURE powinno zwiększyć ludzką wiedzę na temat tego, jak wiatr słoneczny przenosi energię na Ziemię i zasila zorzę polarną” – czytamy na stronie Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

Podczas eksperymentu do jonosfery na wysokości 115 i 250 km uwolniono kilka gazów – trimetyloglin oraz mieszaninę baru i strontu.

Naukowcy obserwowali, jak rozchodzą się ślady oparów rozpraszających się z kilku stacji naziemnych. Kolorowe kształty były widoczne z Norwegii przez około 30 minut.

Jednak bez wiedzy, jaką ma NASA ludzie mogli naprawdę się wystraszyć!

1

Share