Na prawicy wymyślono, jak wytłumaczyć klęskę PiS w dużych miastach. Wraca wątek niemiecki

Stały ekspert „Wiadomości” TVP i jednocześnie dziennikarz m.in. Telewizji Republika Adrian Stankowski wytłumaczył elektoratowi PiS, kto tak naprawdę wygrał, a kto przegrał w niedzielnych wyborach samorządowych. Prawicowy publicysta oczywiście nie ma wątpliwości, że zwycięzcą jest PiS. Przy czym przyznał, że to zwycięstwo „ma gorzki posmak” ze względu na porażkę w dużych miastach.


PiS w wyborach samorządowych wygrało w sejmikach wojewódzkich. Ale w dużych miastach partia Jarosława Kaczyńskiego najczęściej poniosła klęskę. • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Gdyby komuś przyszło do głowy, że w Warszawie Patryk Jaki przegrał z kandydatem Koalicji Obywatelskiej zaś w Łodzi Waldemar Buda poniósł totalną klęskę z rywalką z PO, to Adrian Stankowski szybko wyprowadzi go z tego przekonania. Prawicowy publicysta w radiowej audycji emitowanej w sieci katolickich rozgłośni objawił, że to nie z Koalicją Obywatelską przegrał PiS.

„PiS w największych miastach nie przegrało z Koalicją Obywatelską, a z pewnym niemieckim portalem” – wyjaśnił Stankowski. Można się domyślić, że chodzi o sprawę afery z taśmami Morawieckiego ujawnionymi przez Onet.

„To zwycięstwo ma jednak też gorzki posmak, bo PiS w największych miastach nie przegrało z Koalicją Obywatelską, a z…

Gepostet von Siódma9.pl – poranek rozgłośni katolickich am Montag, 22. Oktober 2018

„Mam wrażenie, że politycy PiS nie doceniają roli mediów i wojny informacyjnej. Czas na jakieś decyzje” – wzywa Stankowski.

Publicysta Telewizji Republika sugeruje to samo, co i Krystyna Pawłowicz – że zaraz po wyborach PiS weźmie się za projekt repolonizacji mediów. Pani poseł pisze o pomyśle „wygaszenia wszystkich wydanych koncesji rtv” i wprost wymienia redakcje TVN i Onet. Przy czym, o ile telewizja TVN faktycznie działa na podstawie wydanych koncesji, o tyle nie wiadomo, jaką koncesję poseł Pawłowicz chciałaby odebrać Onetowi.

Share