„Niby o gustach się nie dyskutuje…”: Obrzydliwy atak dziennikarza TVP na Anję Rubik

Nauczycieli popiera wielu znanych Polaków. Pracowników oświaty wsparły takie postaci showbiznesu jak Magda Mołek, Dawid Podsiadło a także Anja Rubik. I to właśnie polska modelka światowej sławy stała się obiektem niewybrednego ataku dziennikarza telewizji publicznej.

Poparcie nauczycieli nie spodobało się dziennikarzowi TVP Jackowi Łęskiemu. Na Twitterze w niewybredny sposób skomentował urodę Anji Rubik.

Opublikował zdjęcie modelki i dodał do niego podpis „Niby o gustach się nie dyskutuje, ale ona jakaś tak trochę brzydka jak na modelkę, co” – napisał, po czym szybko usunął wpis. Jednak w internecie nic nie ginie, o czym boleśnie przekonało się już wielu.

Łęskiego ostro skrytykowało wielu użytkowników Twittera. Wiele z tych opinii jest nie do przytoczenia. Niektórzy proponowali nawet rozwiązania siłowe. Anję Rubik zaatakował także poseł PiS Paweł Lisiecki.

.

.

Modelka i aktywistka stanęła murem za nauczycielami, którzy walczą z rządem PiS o podwyżki. „Z całego serca wspieram strajk nauczycieli!

Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli, którzy również 8. kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność!” – czytamy we wpisie Anji Rubik na Instagramie.

Swoje poparcie argumentowała tym, że nauczyciele są „odpowiedzialni za przyszłe pokolenia kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo!”. Uważa, że to wstyd, iż osoby z tak wielką odpowiedzialnością „ledwo wiążą koniec z końcem”.

View this post on Instagram

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia – nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli 🇺🇸 I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life – will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Share