„To nie jest zwykły pień”: Gdy przyjrzysz mu się z bliska, onіеmіеjesz

Chiny posiadają bogatą tradycję rzeźbienia w drewnie, która obejmuje kilka wieków. Wielu współczesnych artystów próbuje kontynuować dawną szkołę, ale prym wiedzie jeden rzeźbiarz, Zheng Chunhui. Jego dzieło pt. „Along The River During The Qingming Festival” robi prawdziwą furorę!

Dodajmy, że Qingming to chińskie święto, które odpowiada naszym Zaduszkom. Jak oceniacie pracę artysty? Naszym zdaniem dbałość o szczegóły naprawdę robi duże wrażenie i jest godna podziwu!

To nie jest zwykły pień! Ten konkretny jest bogato rzeźbiony i ma aż dwanaście metrów długości. Został zapisany w Księdze Guinnessa jako najdłuższa na świecie rzeźba w drewnie!

.

Rzeźba nawiązuje do słynnego obrazu „Widok wzdłuż rzeki podczas święta Qingming” Zhanga Zeduana z dynastii Song (początek XII wieku!).

.

Artyści każdej dynastii uwielbiają interpretować wspomniany obraz. Ciekawe, czy teraz ktoś zajmie się interpretacją rzeźby.

.

Rzeźba przedstawia życie w czasach dynastii Song ze zdumiewającą dbałością o detale. Dodajmy, że ta dynastia rządziła Chinami od 960 do 1279 roku. To za ich czasów po raz pierwszy użyto prochu strzelniczego, wyemitowano pieniądz papierowy i ustanowioną stałą marynarkę wojenną.

.

Artysta potrzebował czterech lat na wykonanie dzieła swojego życia. Choć kto wie, może zaskoczy nas jeszcze większą i bardziej okazałą pracą!

.

Share