Nie ma już z nami znanej aktorki, która grała w serialu emitowanym na TVN

TVN poinformował właśnie o śmierci jednej z aktorek kultowego serialu, który znają miliony Polaków. Artystka przez wiele lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Rodzina pogrążona jest w żałobie.

TVN emitował serial, który w latach 90′ był hitem generującym dla stacji olbrzymią oglądalność. Ta produkcja w Polsce osiągnęła wielką sławę. Fani zmarłej aktorki wysyłają rodzinie kondolencje pod oficjalnym oświadczeniem opublikowanym przez nią na mediach społecznościowych.

Zmarła znana aktorka, która grała w serialu emitowanym na TVN

Peggy Lipton to bohaterka serialu „Miasteczko Twin Peaks”, która wcielała się w rolę „Normy Jennings”. Była kultową postacią serii, którą kochali widzowie z całego świata. Nic dziwnego, bowiem na planie charakteryzowała się wspaniałym kunsztem aktorskim, a jej niezapomniana rola po dziś dzień jest inspiracją dla wielu.

To niejedyna jej rola, która została doceniona przez krytyków i widzów, bowiem znana jest także z serialu „Mod Squad”, gdzie wcieliła się w postać Julie Barnes. To właśnie ten serial otworzył jej drogę do „Twin Peaks”, a także później do olbrzymiej popularności.

Przed śmiercią zmagała się z ciężką chorobą

Peggy Lipton na kilka lat przed śmiercią, a dokładnie w 2004 roku, dowiedziała się, że ma raka jelita grubego. To choroba, która bardzo często jest diagnozowana po 50-tym roku życia. Miała wtedy 58 lat, a wieść o nowotworze bardzo ją zmartwiła. Postanowiła jednak nie poddać się chorobie i stawiła jej czoła.

Terapia, której zdecydowała się poddać, zadziałała, a aktorka cieszyła się życiem przez kolejne 15 lat. Niestety rak powrócił. Lipton przegrała z nim ostateczną batalię. Zmarła w wieku 72 lat.

– Jesteśmy załamani, że nasza ukochana mama zmarła dziś na raka. Odeszła w spokoju ze swoimi córkami i siostrzenicami u boku – wyznała rodzina na mediach społecznościowych.

Share