„Nie mają one duszy”: Proboszcz wyraził pogląd, który zmroził wszystkich parafian

Proboszcz z parafii w Kamionku wyraził pogląd, który zmroził wszystkich parafian. Podczas jednego ze spotkań wypowiedział oburzające słowa. Dotyczyły one dzieci poczętych poprzez in vitro. Zdaniem księdza nie mają one duszy.

Proboszcz, który w Warszawie co środę prowadzi spotkania przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, wypowiedział kuriozalne słowa, które wstrząsnęły rodzicami obecnymi w trakcie „kazania”. Ksiądz Wacław Madej wygłosił słowa, które zdecydowanie nie powinny paść z ust kapłana.

Proboszcz o dzieciach z in vitro – „nie mają duszy”

Do sytuacji doszło podczas jednego ze środowych spotkań, w trakcie których dzieci, rodzice, jak i obecni w kościele Bożego Ciała księża, rozmawiają na tematy związane z wiarą, a także z przygotowaniami do Pierwszej Komunii Świętej. Według jednej z matek, która tego dnia również była obecna na spotkaniu, ksiądz w pewnym momencie powiedział szokujące słowa.

– Powiedział, że [dzieci poczęte z in vitro – przyp. red.] nie mają duszy, ponieważ dusza może zrodzić się tylko z połączenia dwóch ciał: kobiety i mężczyzny. Dusza nie może narodzić się w laboratorium, gdzie pan docent z asystentem robią „pyk” – wyznała kobieta.

To wstrząsnęło wiernymi. Kobieta, która doniosła o sytuacji, ma dziecko poczęte właśnie za pomocą tej metody. Według niej ksiądz nie powinien pozwolić sobie na tak drastyczne słowa. Choćby dlatego, że nie mają one podstaw teologicznych. Według wiary katolickiej wszyscy ludzie mają duszę – niezależnie od tego, w jaki sposób doszło do ich poczęcia.

Ksiądz Wacław Madej stara się wybronić z całej sytuacji. Zapytany wprost czy taka sytuacja miała miejsce – stanowczo zaprzeczył. Wielu parafian stwierdza, że takie tłumaczenie proboszcza jest zdecydowanie naganne, ponieważ nie potrafi się o przyznać do kompromitujących słów i zdecydowanego błędu jaki popełnił.

.

Share