„Okazało się, że stan artysta znacznie się pogorszył”: informuje „Polska Fundacja Muzyczna”

Niepokojące doniesienia płyną z rodzinnego domu Gienka Loski. Kilka miesięcy temu artysta odwiedził matkę na Białorusi. W czasie wizyty miał wylew, w wyniku którego zapadł w śpiączkę. I choć Loskę udało się wybudzić, to ciągle walczy o życie. Jak informuje „Polska Fundacja Muzyczna”, stan artysty znacznie się pogorszył.

Gienek Loska jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu „X Factor”. Na początku maja br. media obiegła bardzo smutna informacja. Okazało się, że wokalista doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Stało się to na Białorusi, gdzie pojechał, aby odwiedzić swoją mamę. Gienek przeszedł tam operację ratującą mu życie. Przez kilka miesięcy był w śpiączce.

W listopadzie prezes Polskiej Fundacji Muzycznej Tomasz Kopeć opowiedział o stanie muzyka – Reaguje na bodźce, wszystko słyszy, odpowiada na pytania przez zaciśnięcie dłoni i mrugnięcie oczami – mówił w rozmowie z „Twoim Imperium”. Pod koniec lutego Gienka Loskę na Białorusi odwiedziła wolontariuszka z Polski. Po powrocie do kraju Polska Fundacja Muzyczna poinformowała o stanie zdrowia Loski.

– Aktualnie Artysta przebywa w domu w Biełooziersku. Jest pod codzienną opieką mamy i bliskich. Jego stan zdrowia niestety pogorszył się. Obecnie tłumaczona na polski jest ostatnia dokumentacja medyczna z Białorusi. Pozwoli to nam wykonać kolejne konsultacje lekarskie, żeby organizowana z Polski pomoc mogła być jak najbardziej efektywna – czytamy na fanpage’u Fundacji.

Każdy, kto chce pomóc Losce, może wpłacić datki na specjalne konto (nr 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019) lub wysłać SMS o treści Gienek pod nr 79567.

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 roku w Białooziersku. To polski wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia, mieszkający na stałe w Warszawie. W 2011 roku wygrał finał pierwszej polskiej edycji programu „X Factor”. Jego mentorem w programie był Czesław Mozil.

Share