Osoby spod tych znaków zodiaku nie przyjmują do wiadomości, że mogły zrobić coś nie tak, a to działa na ich niekorzyść

Nikt nie lubi popełniać błędów, ale to nieuniknione. Chociaż wolelibyśmy zawsze być nieomylni, zdarza się, że błędy mogą przynieść nam wiele korzyści. Nie bez powodu mówi się, że człowiek uczy się właśnie na błędach. Pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z tego, co zrobiliśmy nie tak i jesteśmy gotowi wyciągnąć z tego konsekwencje.

Niestety nie wszystkim się to udaje. Niektóre osoby w ogóle nie przyjmują do wiadomości, że popełniają błędy, starają się to ukryć za wszelką cenę, albo wręcz zrzucić winę na kogoś innego. Takie osoby nigdy nie wyciągają dobrych wniosków na przyszłość, przez co wciąż pakują się w te same kłopoty.

Czy jesteś jedną z takich osób?

.

Wodnik

Osoba spod znaku Wodnika nie jest w stanie uczyć się na błędach z jednej prostej przyczyny – zawsze najpierw robi, a potem myśli. W większości przypadków nawet nie jest świadoma tego, że właśnie popełnia jakiś błąd, który może mieć niemiłe konsekwencje. Po fakcie także nie zadaje sobie trudu, żeby przeanalizować tę sytuację i wyciągnąć z niej wnioski, więc najprawdopodobniej wkrótce zrobi dokładnie to samo. To błędne koło.

.

Byk

Byk naprawę chce wyciągać wnioski ze swoich błędów. Jest nawet w stanie przyznać się do tego, że zrobił cos nie tak i się pokajać… dopóki mówi o tym tylko teoretycznie. Rzeczywiste wprowadzanie zmian w życie to już inna bajka – to wymaga wysiłku, a Byk nie lubi się przemęczać. W dodatku z natury jest niesamowicie uparty. W związku z tym woli zignorować błędy, które popełnia, zanim stawić im czoła.

.

Baran

Na osobach spod znaku Barana zawsze można polegać. Jeśli poprosisz je, by coś dla ciebie zrobiły, nie zawiedziesz się – o ile pogodzisz się z faktem, że zrobią to po swojemu. Baran nigdy nie słucha instrukcji i wskazówek od innych osób, bo jest święcie przekonany, że sam wie lepiej. Nie przyjmuje do wiadomości, że w ogóle popełnia jakieś błędy. W swoim mniemaniu jest po prostu nieomylny, a na wszelkie próby sugestii reaguje złością.

.

Ryby

Osoba urodzona pod znakiem Ryb to wielki wrażliwiec. Ma świadomość, kiedy popełnia jakiś błąd i potrafi rozpamiętywać go dniami i nocami. U Ryb każde potknięcie zmienia się w prawdziwy teatr. Osoba spod tego znaku publicznie użala się nad sobą i zawsze stawia się w pozycji ofiary, obwiniając za błędy wszystkich innych, tylko nie siebie. Jest przekonana, że została skrzywdzona i niesłusznie oskarżona o coś, na co nie miała wpływu.

.

Strzelec

Gdy ktoś przyłapie Strzelca na tym, że popełnił błąd, będzie albo temu zaprzeczał, albo starał się z całych sił udowodnić, że to działanie było absolutnie zamierzone i że wcale nie było potknięciem. Zrobi wszystko, żeby przekuć taką porażkę w sukces, nawet jeśli to nie ma prawa się udać. Nigdy się nie poddaje i nie wycofuje ze swojego zdania, nawet jeśli inni śmieją się z niego za plecami.

Share