„Partia Biedronia goni Platformę”: Sensacyjny sondaż

„Rzeczpospolita” poprosiła sondażownię IBRiS o przeprowadzenie dwóch wariantów badania: z partią Biedronia i bez niej. I o ile wariant, w którym Biedroń nie startuje w wyborach nie różni się zbytnio od dotychczasowych badań, to wariant drugi pokazuje, że Biedroń może zająć mocne, trzecie miejsce.

PiS może w takim układzie liczyć na 37,1 proc. poparcia. PO: na 21,8 procent. Wiosna Biedronia staje się trzecią siłą w Sejmie z wynikiem 16,2 proc. Czwartą partią, która według sondażu weszłaby do Sejmu jest SLD z wynikiem 5,2 proc.

Pod progiem – czyli poza parlamentem – znalazłyby się PSL z wynikiem 4,8 proc. i ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem 4,7.

Jak czytamy, z szacunków IBRiS wynika, że Wiosna zabiera 5 pkt proc. Platformie, poza tym 2,1 pkt proc. PSL-owi. Po przeliczeniu na mandaty PiS może liczyć na 226, PO na 121, Wiosna na 85, a SLD na 10 – pisze „Rzeczpospolita”.

W wariancie „bez Biedronia” wyniki przedstawiają się następująco: PiS ma 37,6 proc., Platforma 27,4 proc., PSL 6,8 proc., Kukiz’15 6,4 proc. i SLD 6,3 proc.

W obu wariantach partia Nowoczesna nie wchodzi do Sejmu.

.

Share