Ponad 9 milionów złotych wyniosły łącznie nagrody dla pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Ponad 9 milionów złotych wyniosły łącznie nagrody dla pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Łącznie wypłacono 3486 świadczeń. Kancelaria nie informuje, ilu pracowników zostało nagrodzonych.

Z zapytaniem o nagrody zgłosiła się do Centrum Informacyjnego Rządu stacja TVN24. Dziennikarze chcieli wiedzieć, ilu pracowników kancelarii premiera otrzymało w zeszłym roku dodatkowe pieniądze i ile łącznie pieniędzy wypłacono nagradzanym pracownikom.

Część informacji udało się uzyskać. Jak poinformowano, KPRM wypłaciła łącznie 3486 nagród, a ich średnia wysokość wyniosła 2605 zł. Jak łatwo obliczyć, suma wyniosła ponad 9 mln złotych. To, czego nie wiadomo, to ilu urzędników faktycznie zostało nagrodzonych. Podkreślono jedynie, że w ubiegłym roku ani złotówki nie otrzymali ministrowie, wiceministrowie i wojewodowie.

To tyle istotna informacja, że rok wcześniej opinią publiczną wstrząsnęły doniesienia o premiach dla ministrów. Po krótkim śledztwie dziennikarskim okazało się, że rząd uruchomił de facto coś na kształt programu dodatkowych świadczeń, ministrowie dostawali „podwójne pensje” nawet nie wiedząc o tym, za co dostają nagrody.

Gdy sprawa wyszła na jaw, ówczesna premier rządu Beata Szydło krzyczała z mównicy, że „te pieniądze się po prostu należały”. Prezes Jarosław Kaczyński miał jednak odmienne zdanie i zdecydował o tym, że ministrowie pieniądze otrzymane w formie nagród mają zwrócić.

źródło: TVN24

Share