„Prawda razi”: Niespodziewany zwrot ws. filmu z Dulkiewicz. Dziennikarz odszedł z pracy

Maciej Naskręt, dziennikarz, który udostępnił w sieci nagranie z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, odszedł z pracy. Taką informację zamieścił jego pracodawca portal Trójmiasto.pl w odpowiedzi na jeden z postów na Twitterze. Mężczyzna pracował w pomorskim serwisie od 2009 roku.

Dziennikarz portalu Trójmiasto.pl Maciej Naskręt podzielił się w ubiegły piątek z użytkownikami Twittera nagraniem z kamer monitoringu z jednego ze sklepów sieci Biedronka. Widać na nim nową prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, która w towarzystwie ochrony robi zakupy.

Od dwóch dni wielu pyta: „Ola czy to prawda, że kupiłaś 0,5 litra i aż 2 cole?”. Panowie „redaktorzy” autorzy „hit…

Gepostet von Aleksandra Dulkiewicz am Samstag, 9. März 2019

Pod postem momentalnie rozgorzała dyskusja i rozpoczął się hejt wobec Dulkiewicz. Wątek podchwyciły nie tylko prawicowe portale, ale także „Wiadomości” TVP, które o zakupach Dulkiewicz zrobiły osobny materiał.

I chociaż post szybko zniknął z profilu Macieja Naskręta, a dziennikarz przeprosił Aleksandrę Dulkiewicz, to ani jego samego, ani jego redakcji krytyka nie ominęła.

„Post był niezgodny z naszymi zasadami korzystania z mediów społecznościowych. Maciej Naskręt jest obecnie w okresie wypowiedzenia i odchodzi z naszej redakcji” – napisał portal Trójmiasto.pl w odpowiedzi na post dziennikarza Kamila Durczoka.

Maciej Naskręt pracował w redakcji Trójmiasto.pl od października 2009 roku. Zajmował się przede wszystkim tematyką infrastrukturalną. Z informacji, jakie pojawiają się w internecie, wynika, iż dziennikarz już był w okresie wypowiedzenia i że przechodzi z trójmiejskiego portalu do Polskiego Radia Gdańsk.

1

Zobacz także: Zakupy w sklepie to sprawa prywatna, nawet, jeśli robi je osoba publiczna. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Krytycy Aleksandry Dulkiewicz mają teraz używanie z nagrania, które – nie wiadomo jak – wyciekło z Biedronki.

Share