Przeanalizuj obrazek i spróbuj dać odpowiedź! Rozwiązanie wcale nie jest proste

Czy jako dziecko marzyłaś o tym, by zostać detektywem? A może razem ze znajomymi bawiliście się w rozwiązywanie zagadek kryminalnych i tropienie przestępców? Dzisiaj damy Ci szansę powrotu do lat dzieciństwa. Zabawmy się w detektywów!

Spójrz uważnie na poniższy obrazek i wytęż analityczne myślenie. W damskiej łazience leży zabita kobieta. W restauracji znajdują się cztery osoby i kelner. Kto z nich jest mordercą?

Przemyśl to.

1.

.

2.

.

Na obrazku widać, że kelner jest mocno zdenerwowany. Czy ma coś na sumieniu?

Wśród gości jest jedna kobieta, a zabójstwo miało miejsce w damskiej toalecie. Czy to kobieta w chuście stoi za morderstwem?

Mężczyźni 1,2 i 4 siedzą samotnie, ale tylko faceci 1 i 2 mają podwójne stoliki. Czy któryś z nich mógł pozbyć się swojej współtowarzyszki? Przy ofierze leży nóż – nie widzimy, czy oba sztućce znajdują się przy mężczyźnie 1 (może akurat brakuje tam noża i to on zabił?), natomiast inny nóż widoczny jest przy stoliku mężczyzny 2, co teoretycznie oznacza, że jest on niewinny.

Mężczyzna 4 siedzi najbliżej toalety, gdzie znajduje się ofiara. Czy to on zabił?

Wybierz swoją odpowiedź i przejdź do kolejnej podstrony.

.

Ten obrazek robi prawdziwą furorę w Sieci, a Internauci próbują zgadnąć, kto jest mordercą. Nie natknęłyśmy się na jednoznaczną odpowiedź, ale wydaje nam się, że zabójcą jest mężczyzna nr 4. Dlaczego właśnie on?

Po pierwsze – siedzi najbliżej toalety, gdzie doszło do zbrodni. Mógł zabić, a następnie niepostrzeżenie opuścić łazienkę i nie zostać przez nikogo zauważonym.

Po drugie – na jego stoliku brakuje noża.

Po trzecie – na szyi ma widoczne zadrapanie. Czy powstało w wyniku szarpaniny z ofiarą?

Po czwarte – ma na sobie czerwoną koszulę, więc krew nie będzie na niej widoczna.

A Wy którą z odpowiedzi obstawiacie? Jaki był Wasz tok myślenia?

Share