„Różnica na niekorzyść Polaków…”: Internauci gratulują Morawieckiemu cen paliw

Do internetu trafiło zdjęcie, na którym widać dwa rachunki za paliwo zatankowane na dwóch stacjach przy trasach: w Polsce i w Niemczech. Różnica w cenie to około 50 groszy, na niekorzyść Polaków… Fotografia została opatrzona gratulacjami dla premiera Morawieckie bo za to, iż właśnie przegoniliśmy Niemców.

– Brawo panie premierze @MorawieckiM, właśnie przegoniliśmy Niemców… w cenach paliw – tymi słowami podpisano zdjęcie dwóch rachunków za paliw, które trafiło do internetu.

.

Na rachunku po lewej widzimy cenę paliwa zatankowanego 24 kwietnia na stacji Orlen. To niecałe sześć złotych, a dokładnie 5,89 zł za litr. Po prawej stronie rachunek za tankowanie kilka godzin później na stacji Shell w Niemczech. Widnieje na nim cena 1,249 euro za litr, co po przeliczeniu daje około 5,36 zł za litr.

Zdjęcie ilustrujące „gospodarczy skok” Polski powoli staje się hitem internetu. Internauci podkreślają, że „w końcu w czymś jesteśmy lepsi od Niemców”. Inni dodają, że za zachodnią granicą również opłaty autostradowe bywają tańsze. Z kolei Łukasz Warzecha przypomina, iż w cenie paliwa zawiera się „pisowska” opłata emisyjna.

.

Share