„Tłuste dotacje”: Ujawniono, ile dostał Tadeusz Rydzyk

Narodowe Centrum Kultury bardzo szeroko wsparło różne inicjatywy z okazji 100-lecia niepodległości Polski. 50 tys. zł dostała fundacja Rydzyka, 150 tys. fundacja żony Jana Pietrzaka, 190 tysięcy fundacja Tomasza Sakiewicza. Do listy beneficjentów dotarło Radio Zet.

Jak dowiedział się reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski, 50 tysięcy, które otrzymała fundacja ojca Rydzyka Lux Veritatis, przeznaczono m.in. na koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Cały ubiegły rok był dla polityków okazją do wydawania setek tysięcy złotych na różne inicjatywy upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości. Na pulę pieniędzy z Narodowego Centrum Kultury załapał się nie tylko Tadeusz Rydzyk.

Prawie 150 tys. zł otrzymała Fundacja Jana Pietrzaka na program pod nazwą „Niepodległość 100 plus”. W tej instytucji działają (oprócz żony satyryka) takie tuzy, jak publicysta Rafał Ziemkiewicz, były szef Solidarności Janusz Śniadek czy senator PiS Jan Żaryn.

I znowu Sakiewicz!

Sporo, bo ponad 190 tysięcy złotych dostała też Fundacja Niezależne Media prowadzona przez redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i Gazety Polskiej Codziennie.

Sakiewicz to zresztą weteran w bojach o dotacje. Dostał np. ponad 7 mln zł na projekt Puszcza.tv, czyli prowadzenie serwisu z filmikami o Puszczy Białowieskiej. Jego oglądalność jest wręcz znikoma.

Z okazji rocznicy wywalczenia niepodległości, fundacja Sakiewicza zorganizowała rocznicowy festyn Bitwy Warszawskiej i koncert pieśni patriotycznych Vivat 3 maj.

.

Share