Wśród osób komentujących zatrzymanie nastolatków za jazdę na hulajnodze przy pomniku smoleńskim, była Eliza Michalik

Dziennikarka Eliza Michalik zaproponowała na Twitterze wspólny wypad na Plac Piłsudskiego na szybką rundkę wokół pomnika smoleńskiego. Oczywiście na hulajnogach.

„Piękna niedziela. Idziemy pojeździć na hulajnogach pod pomnikiem Kaczyńskiego?” – pyta Eliza Michalik. Pod postem dziennikarki znalazło się już sporo komentarzy, w których internauci namawiają się na wspólny happening z użyciem hulajnóg.

„Dobry pomysł, tylko się nie zetknijcie z nim, bo to grozi pościgiem i konfiskatą hulajnogi przez Kinder-ZOMO, nowy oddział policji” – odpowiada Waldemar Kuczyński.

Wśród osób „zainteresowanych” orbitowaniem wokół pomnika smoleńskiego znalazła się również Karolina Opolska – dziennikarka TOK FM. „Totalnie wzięłabym udział w takiej akcji” – napisała Opolska.

To kiedy na przejażdżkę?

Jedną z dat, którą wymienili internauci jest przyszła niedziela – 31 marca o godz. 16. Użytkownicy Twittera zastanawiają się również nad zorganizowaniem wydarzenia na Facebooku, w którym zapewne pojawi się więcej szczegółów.

Nastolatkowie zatrzymani

W sobotę policja zatrzymała dwóch chłopaków za to, że jeździli na hulajnogach wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Sytuacji przyglądał się czytelnik „Gazety Wyborczej”, który uwiecznił na fotografii moment, gdy funkcjonariusze idą w kierunku policyjnej furgonetki z hulajnogą w ręku. Do zdarzenia doszło w okolicach godz. 14:50. Zatrzymani nastolatkowie mają 14 i 15 lat.

Share