„Znamy się długo”: Tusk ostro o „taśmach Kaczyńskiego”

arosław Kaczyński jest owładnięty obsesją pieniędzy. Nie sądziłem, że dojdzie do takiego etapu – powiedział Donald Tusk w „Faktach po Faktach” na antenie TVN24. Szef Rady Europejskiej skomentował w ten sposób ujawnione przez „Gazetę Wyborczą” tzw. taśmy Kaczyńskiego.

Donald Tusk w rozmowie z Katarzyna Kolendą-Zaleską w TVN24 nie ukrywał, że „obsesję pieniędzy” u Jarosława Kaczyńskiego widział już w latach 90-tych, kiedy miał bliski kontakt z jego środowiskiem politycznym. – Znamy się długo – przypomniał przewodniczący Rady Europejskiej.

.

Donald Tusk przyznał, że nie sądził, iż wspomniana „obsesja pieniędzy” u prezesa Prawa i Sprawiedliwości „dojdzie do takiego etapu”. – Zdaje się, że ewoluował do stanu dzisiejszego, czyli poziomu obsesji – podkreślił.

Zapytany zamieszanie wokół spółki Srebrna rozmówca Kolendy-Zaleskiej odparł, że patrzy na to z dystansu. – Nie znaczy, że z obojętnością, ale nie będę stawiał się w roli prokuratora. Być może będziemy musieli poczekać kilkanaście miesięcy na wyjaśnienie tej sprawy, ale ona doczeka się wyjaśnienia – zapewniał Tusk.

„Taśmy Kaczyńskiego”

„Gazeta Wyborcza” co kilka dni ujawnia nowe doniesienia w sprawie Geralda Birgfellnera, który miał zostać oszukany przez Jarosława Kaczyńskiego w związku z planowaną budową dwóch wieżowców dla spółki Srebrna. Austriacki biznesmen twierdzi, że nie otrzymał należnej zapłaty za prace nad inwestycją.

Poza nagraniami „Wyborcza” opublikowała między innymi wydruk faktury wystawionej Srebrnej oraz pełnomocnictwo dla Geralda Birgfellnera. W odpowiedzi Prezes PiS złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarzy „GW” i polityków Platformy Obywatelskiej. Kaczyński dowodzi, że zniesławiono go, a do tego opublikowano zapis rozmowy z Birgfellnerem bez jego wiedzy i zgody.

.

źródło: TVN24

Share